• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Здоровий малюк

Здоровий малюк

Медична сестра проводить контроль за санітарно-гігієнічним станом приміщень, слідкує за температурним режимом, організацією харчування дітей, а такоє проводить контроль за ранковим прийомом дітей у садочку. наявність у дітей довідок про стан здоров'я, проходження ними медичного обстеження; якість харчування, дотримання санітарно-гігієнічних вимог у закладі; своєчасне проходження медичного огляду працівниками; наявність санітарних книжок під час прийому працівників на роботу; навантаження на дітей під час проведення фізкультурних занять; виконання графіку профілактичних щеплень; дотримання режиму дня.

/Files/images/lto/DSCF0711.JPG

Пам’ятка для батьків

1. Під час високого ризику захворювання на ГРВЗ не відвідуйте місця, де можливе велике скупчення людей.

2. За можливості зведіть до мінімуму поїздки у громадському транспорті (автобуси, тролейбуси, метро тощо).

3. Остерігайтеся близького контакту з людьми, які мають симптоми грипу або інших ГРВЗ.

4. Часто мийте руки з милом. Якщо немає такої можливості, використовуйте спеціальні алкогольвмісні засоби для оброблення та знезараження рук

5. Не торкайтесь слизових оболонок очей, носа, рота немитими руками.

6. При чханні та кашлі прикривайте рот одноразовою хустинкою.

7. Забезпечте дитину такими хустинками.

8. Часто провітрюйте приміщення вдома та на роботі.

9. Уникайте поцілунків, обійм, рукостискань тощо.

10. Не допускайте переохолодження або перегрівання організму.

11. Змащуйте слизові оболонки носа оксоліновою маззю.

12. Проводьте щоденне вологе прибирання кімнат.

13. Організовуйте собі та дитині повноцінне, вітамінізоване харчування з достатньою кількістю природних джерел вітаміну С (свіжі овочі та фрукти) та фітонцидів (часник, цибуля, імбир тощо).

14. При погіршенні самопочуття залишайтеся вдома, не займайтеся самолікуванням - викличте лікаря для обстеження та призначення ефективного лікування.

15. При появі ускладнень захворювання на грип у вас чи вашої дитини не зволікайте. Організуйте госпіталізацію з метою отримання кваліфікованої допомоги медиків.

Здорове харчування

/Files/images/отримання.jpg

Раціональний режим харчування сприяє зміцненню імунітету дитячого організму, нормальному росту та розвитку дитини. Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількість білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.

Особливо слід пам’ятати, що не всі продукти, що зберігаються на Вашій кухні, придбані в магазині чи на ринку, можуть бути корисними, а головне – безпечними для Вашої дитини.

Найперша заповідь: продукти, які ми споживаємо, мають бути свіжими і якісними. До харчових продуктів, що швидко псуються, належать: м’ясо, риба та страви з них, молоко і молочні продукти, готові кулінарні вироби. Ці продукти швидко починають псуватися за кімнатної температури – внаслідок розмноження мікроорганізмів і накопичення токсичних речовин. У таких продуктах може „сидіти” смертельно небезпечна хвороба – ботулізм. Це смертельна небезпека для людини, особливо для молодого організму. Тому продукти, що швидко псуються, не можна зберігати при кімнатній температурі, а потрібно тримати в холодильнику.

Але найбільша небезпека, що чатує на здоров’я дитини, особливопідлітка – це різні, часто екзотичні, смаколики, деякі газовані напої, жувальні ґумки тощо.

Чимало батьків купують своїм дітям квас, розфасований у поліетиленові пляшки. Та якщо ви уважно прочитаєте інформацію на етикетці, то побачите, що з корисним для здоров’я напоєм, виготовленим за традиційною рецептурою, у нього спільна лише назва „Квас”. Насправді ж це безалкогольний напій, виготовлений з допомогою води, емульсії, яка надає йому відповідного смаку, підсолоджувача та інших харчових добавок.

Небезпечні речовини містяться і в іншій продукції, яку обожнюють діти. Скажімо, жувальна ґумка. З телеекрану закликають нас жувати, без утоми нормалізуючи свій кислотно-лужний баланс. Але чи є корисною жуйка? Щодо кислотно-лужного балансу, то його нормалізує тільки та жуйка, котра без цукру. А без цукру – означає із цукрозамінниками: ксилітом, сорбітом, аспартамом. Вчені стверджують, що деякі з цих речовин здатні призводити до проносного ефекту. На пачці „Дирола” чесно написано, що у 100г жуйки міститься 64г поліолів, а у „Стиморолі” їх ще більше – 68. „Риглі” про це замовчує. Вага однієї пачки коливається від 13 до 15г, тож кількість проносно-солодких спиртів у ній може бути від 8,3 до 10,2г. Для діареї зазвичай потрібно 30-40г, але багатьом буде достатньо і однієї пачки. Але ж реклама закликає жувати по дві подушечки після кожного прийому їжі. Разом вийде по 1,5 – 2 пачки на день. Тож розслаблення шлунка забезпечене. Нещодавно вчені висловили думку про те, що цукрозамінники при їх непомірному споживанні можуть порушити в організмі гормональний баланс, оскільки до складу аспартама входить амінокислота фенілаланін. Особливо це небезпечно для дітей, а також для блакитнооких, світлошкірих і світловолосих людей. У них в організмі занадто мало ферментів, здатних розщепити і перетворити фенілаланін, тому він перетворюється на надлишок адреналіну і токсичних речовин. Це загрожує і уповільненням росту, і порушеннями в розвитку нервової системи, і навіть олігофренією.

Дієтичний шоколад містить підсолоджувач (Є-966), який може викликати розлад шлунку. У мармелад додають (Є-494), який негативно впливає на внутрішні органи. Чимало видів печива, особливо сухого, містять стабілізатор (Є-450), який знижує здатність до концентраціїї уваги дітей і викликає у них гіперактивність. Карамель із шоколадною начинкою нерідко підфарбовують небезпечним для здоров’я барвником Є-110, який надає цукеркам золотисто-оранжевого кольору й викликає у дітей невмотивовану нервову збуджуваність. Велику кількість добавок містять і деякі види морозива. Не слід захоплюватися і картопляними чіпсами, зерновими пластівцями та хрусткими хлібцями, бісквітами та крекерами, в яких багато акриламіду, що вважається канцерогенним та мутаційним і стимулює утворення ракових клітин. Нині майже в усіх сухариках, чіпсах, сухих супах, бульйонних кубиках міститься натрій глутамат, який позначають як „підсилювач смаку” Є-621. Він відновлює смак продуктів, які втратили його через тривале зберігання, чи надає смаку речовинам, які його не мають, наприклад, сої. Ця добавка негативно впливає на зір, провокуючи глаукому.

Діти дуже люблять фрукти. Це справді «комора» необхідних для дитячого організму вітамінів, але й з ними, з фруктами, слід бути обережним. Скажімо, до цитрусових часто додають консерванти. Щоб запобігти ураженню цвілевими грибами, екзотичні фрукти обробляють Є-230 – 232, а для захисту від висихання наносять віск. Причому розпізнати цитрусові, оброблені хімічними препаратами, за зовнішнім виглядом практично неможливо. Тому перед уживанням такі фрукти бажано ретельно промити проточною водою, а після зняття шкірки добре вимити руки з милом.

Батьки повинні пам'ятати, щобагато продуктів втрачають свою поживну цінність, якщо їх неправильноне лишезберігати,айготувати.Наприклад, при дуже тривалому варінні не завжди зберігаються поживні речовини, а приготування їжі під тиском, на пару або з використанням малої кількості води робить її більш поживною та смачною.

Батьки повинні піклуватися про те, щоб кожен день дитина отримувала їжу з основних семи груп:листяні зелені та жовті овочі, масло та маргарин, його хліб, борошно і крупи; цитрусові, капуста і помідори, картоплю та інші фрукти і овочі, молоко, сир, і морозиво, м'ясо, риба, птиця, яйця і боби. Але при всьому цьому слід намагатися подавати їжу в такому вигляді, щоб дитина отримувала від неї задоволення. Здорове і правильне годування дітей має бути апетитним, привабливим і різноманітним.

Розпорядок харчуванняможе бути індивідуальним, залежно від умов життя, режиму дня, стану здоров’я, фізичної активності. Дітям рекомендується їсти 4 рази на день в один і той самий час. Обов’язково снідати пред тим, як іти до школи. Вечеряти не пізніше, ніж за 2 години до сну. Їсти потрібно повільно, добре пережовувати. Не відволікатися від їди розмовами, читанням, грою. Не потрібно жувати на ходу. Якщо щось з продуктів упало на підлогу, їсти його вже не можна. Зразу після бігу чи гри пити не дозволяється. Не можна пити воду прямо з крану. Нагадуйте дітям, що перш ніж їсти фрукти, ягоди чи овочі, їх треба обов’язково помити.

У вашої дитини попереду ціле життя. Настане час, коли вона сама повинна буде дбати про своє здоров’я. Сьогодні ж це Ваша головна турбота!

/Files/images/batkam/korisni_vitamini.jpg

На що слід звернути увагу при формуванні раціону дітей, які часто хворіють?

По-перше, на якість продуктів. Саме використання якісних продуктів харчування, багатих на мікроелементи та вітаміни, забезпечить організм дитини від частих випадків захворювання.

По-друге, на спосіб зберігання продуктів і їх відповідність термінам зберігання. В останні роки зросла кількість дітей, хворих на латентний (прихований) залізо-дефіцит, одним із проявів якого може бути саме підвищена хворобливість дитини. Тому необхідно слідкувати за тим, щоб до раціону дітей, які часто хворіють, входили продукти з високим вмістом заліза.

При годуванні дітей, які часто хворіють, слід також звернути увагу на спосіб кулінарного оброблення продуктів. Страви мають бути максимально простими, смаження слід уникати. Окрім якості продуктів, слід звертати увагу і на достатню енергетичну цінність. Добовий калораж має відповідати віковим потребам дитини і формуватися за рахунок продуктів, що максимально легко засвоюються: молочні і кисломолочні продукти, різні види круп (насамперед вівсяна, гречана, пшоняна), нежирні сорти риби і птиці, яйця, овочі та фрукти.

Зверніть увагу! Не можна годувати дитину силоміць, особливо хвору. Під час інфекційного захворювання печінка дитини бере активну участь у синтезі антитіл, і не слід «відволікати» її від цієї важливої справи. Якщо прийшовши з дошкільного закладу, хвора дитина відмовляється від вечері, не слід примушувати її. У першу добу захворювання ГРВЗ можна пропонувати дитині лише тепле пиття - воду або чай. Печиво, цукерки та інші легкозасвоювані вуглеводи у цей період вживати не бажано.

Пам'ятка для батьків щодо профілактики захворювань дихальної системи дитини

Для запобігання захворюванням дихальної системи дитини необхідно підвищувати опірність її організму інфекціям систематичним загартовуванням з раннього віку. Для зміцнення здоров'я важливі прогулянки на свіжому повітрі за будь-якої погоди, а також регулярне проведення водних процедур. · Роботу органів дихання порушують поширені серед дітей захворювання - гострі респіраторні інфекції, бронхіт, грип і пневмонія.

Основними профілактичними та протиепідемічними заходами є проведення щеплень, своєчасне обмеження контактів дитини з хворими в разі виявлення інфекцій. · Запобігання гострим і хронічним захворюванням верхніх дихальних шляхів та вчасне їх лікування є профілактикою розвитку алергічних захворювань - бронхіальної астми та астматичного бронхіту. ·

Важливу роль відіграє гігієна приміщення, в якому перебуває дитина. Оптимального стану повітря в приміщенні досягають провітрюванням, обігрівом холодного повітря, зволоженням у випадку надлишкової його сухості. ·

Тривале перебування дитини в сирому прохолодному приміщенні неприпустиме, оскільки призводить до захворювань дихальної системи. ·

Дитині в жодному разі не можна перебувати в задимленому приміщенні або поруч з людьми, які курять. ·

Сприятливо впливають на кровообіг, теплообмін та вентиляцію легенів фізичні вправи.

Систематичні тренування - дієвий спосіб захисту від хвороб. ·

Профілактика загострень хронічних запальних захворювань бронхів і легенів передбачає систематичні заняття дихальною гімнастикою. · У профілактиці застійних пневмоній особливе значення належить лікувальній гімнастиці. ·

Украй необхідно додержуватися раціонального харчування. Раціон дитини має містити достатню кількість білків та вітамінів А, В, групи В і особливо вітаміну С, дефіцит якого найгостріше відчувається навесні. · У разі виявлення алергічних реакцій у дитини слід уникати контакту з алергенами.

/Files/images/lto/DSCF0778.JPG

Пам'ятка щодо профілактики дитячого травматизму

Травма - це тілесне ушкодження внаслідок дії зовнішніх чинників. Ушкодження, що часто трапляються у дітей різного віку, називають дитячим травматизмом. Найпоширенішими видами травматизму серед дітей до семи років є побутовий, вуличний і транспортний.

Побутовий травматизм ·

Постійно турбуйтеся про безпеку дитини вдома.

Систематично виховуйте в дитині обачливість і обережність. ·

Поясніть, що особливо обережним слід бути з вогнем і під час використання електричних приладів. ·

Застерігайте дитину від пустощів на балконах і драбинах, аби уникнути забиття та падіння з висоти. ·

Не відчиняйте вікна навстіж у приміщенні, де перебуває дитина. ·

Не допускайте дитину до газової або електричної плити під час приготування їжі, аби уберегти її від термічних опіків. ·

Зберігайте в недоступних для дитини місцях шкідливі речовини, щоб запобігти отруєнням, опікам стравоходу та органів дихання дитини. ·

Не залишайте в доступному для дітей місці голки, цвяхи, леза бритв та інші гострі предмети, щоб дитина не завдала собі шкоди. ·

Облаштуйте власне помешкання та ігрову зону так, аби максимально уберегти дитину від падіння та забиття. ·

Позбавтеся несправних електроприладів та ізолюйте проводи та розетки. ·

Поясніть дитині, що вставляти в розетки шпильки, цвяхи, ножиці тощо небезпечно для життя.

Вуличний травматизм ·

Привчіть дитину бути обережною на сходах і під час підйому та спуску міцно триматися за поручні. ·

Поясніть дитині, що під час ігор з іншими дітьми слід поводитися чемно: не штовхати інших, не кидатися піском тощо. ·

Не дозволяйте дитині залазити високо на дерева, драбини, споруди, щоб уберегти її від падіння з висоти. ·

Поінформуйте дитину, що всі каналізаційні люки, підвали та канави слід оминати. ·

Не грайте з дітьми на необладнаних або пошкоджених дитячих майданчиках. ·

Перевіряйте гойдалки та спортивні снаряди на дитячих майданчиках і в парках відпочинку на справність перед катанням чи тренуванням. ·

Оминайте ділянки, де проводять ремонтні роботи. ·

Розкажіть дитині, що ходити під балконами будівель небезпечно через можливість падіння предметів, бурульок тощо.

Транспортний травматизм ·

Навчайте дитину правилам дорожнього руху з раннього віку і постійно зміцнюйте ці знання. ·

Не залишайте дітей без догляду на подвір'ї, на вулицях з інтенсивним рухом транспорту. · Стежте уважно за дітьми під час їхнього катання на велосипедах, самокатах, санках, роликах тощо. ·

Забороняйте дітям кататися на велосипедах, самокатах, скейтах тощо на проїжджій частині дороги та мостах. ·

Подавайте позитивний приклад дитині бездоганним дотриманням правил дорожнього руху.

Переходьте дорогу лише по пішохідному переходу і в спеціально призначених місцях, тримаючи дитину за руку. ·

Звертайте увагу дитини на інтенсивність вуличного руху світлофори, пішохідні переходи, сигнал «Стережись автомобіля». ·

Пояснюйте дитині правила поведінки на дорозі під час кожного перебування на вулиці. ·

Привчіть дитину ходити лише по тротуарах з правого боку дороги, а в тих місцях, де тротуарів немає, йти з лівого боку дороги назустріч транспорту. ·

Не перетворюйте турботу про дитину на безперервні заборони та обмеження, щоб не образити її і не викликати зворотної реакції.

/Files/images/2_chervnya_15/DSC04957.JPG

Як підготувати дитину до щеплення

Щеплення – це введення до організму послаблених збудників захворювання їх часток. У відповідь на ведення імунна система реагує так як, і на справжню інфекцію, виробляючи в організмі захисні антитіла. Для підтримки необхідного рівня імунітету для кожної вакцини розроблений Календар щеплень, де зазначено вік та кількість доз препарату.

Щеплення забезпечують організм захистом від інфекційних захворювань. Рівень захисту залежить від виду щеплення та від стану здоров’я дитини у момент проведення щеплення. Щеплення проводяться тільки після огляду лікаря. Якщо на момент огляду наявні медичні протипоказання, лікар рекомендує індивідуальні терміни щеплення з врахуванням здоров’я кожної дитини.

Коли підходить час робити планове щеплення, у батьків виникає безліч запитань. Чи вже так і потрібне дитині щеплення? Як перенесе його дитина? Як підготуватися до щеплення? Що робити, якщо стан дитини після щеплення погіршився? Навіщо потрібно щеплення? Завдяки щепленню у дитини формується активний імунітет до конкретних інфекційних захворювань.

Пасивний імунітет у доношеного новонародженого зберігається у віці до 3-6 місяців у випадку, якщо його мати перехворіла цим захворюванням. У інших випадках організм малюка не в змозі протистояти таким серйозним захворюванням, як кір, краснуха, поліомієлит, гепатит, туберкульоз та інші. А їх наслідки значно серйозніші за можливі ускладнення, що виникають після щеплень.

Тому, починаючи з самого раннього дитинства, дитині повинна проводитися вакцинація згідно календарю щеплень. Побічні реакції при щепленні Найчастіше діти добре переносять щеплення. Однак у деяких малюків можуть виникнути млявість, сонливість, головний біль, дратівливість, відмова від їжі, набряк тканин у місці введення вакцини. При застосуванні вакцини проти кашлюка, дифтерії та правця, кору, епідемічного паротиту, краснухи можливе підвищення температури.

Як підготувати малюка до щеплення

Здорових дітей не потрібно спеціально готувати до щеплення, потрібно лише прослідкувати, щоб температура тіла була нормальною. Щоб уникнути загострення алергічних реакцій, вводити нові продукти харчування в раціон матері, яка кормить грудьми, та малюка або заміняти суміш потрібно не пізніше ніж за тиждень до щеплення або не раніше ніж через 7-10 днів після нього. Про схильність дитини до алергічних реакції (діатез та інші) потрібно повідомити лікаря, який призначить антигістамінний препарат. Його потрібно приймати протягом двох днів до та після щеплення. Після щеплення Після повернення додому та на ніч дайте дитині дозу жарознижуючого препарату. Це дозволить уникнути неприємних реакцій, що можуть виникнути в перші часи після щеплення. У разі підвищення температури більше 38,5`С ( а у дітей, які схильні до судом, цей поріг не повинен перевищувати 37,6 `С) необхідно продовжувати застосування жарознижуючих засобів. Якщо висока температура зберігається й після прийому препаратів або з`явилися інші порушення у самопочутті дитини, слід викликати лікаря. Якщо температури немає, то дитину можна купати у звичному режимі. Якщо була зроблена проба Манту, то коли купаєте дитину, намагайтеся, щоб вода не попадала на місце проби.

Дитяче ожиріння - проблема, якої можна уникнути.

Проблема ожиріння стає з кожним роком все більш актуальною, причому не тільки у дорослих, а й серед дітей.

Ожиріння діагностується у будь-якому віці, але найчастіше розвивається у дітей у критичні періоди: від народження до трьох років; шкільна пора 5-7 років; підлітковий вік.

Існує 4 ступені ожиріння: I ступінь – маса тіла дитини перевищує вікову норму на 15-25%; II ступінь – маса тіла дитини перевищує вікову норму на 26–50%; ІІІ ступінь – маса тіла дитини перевищує вікову норму на 51–100%; IV ступінь – маса тіла понад вікову норму на 100%.

Основна причина ожиріння та надмірної ваги – енергетичний дисбаланс, при якому калорійність раціону перевищує енергетичні потреби організму. Появі даного дисбалансу сприяє ряд факторів: малорухливий спосіб життя, спадковий фактор (якщо члени сім'ї страждають зайвою вагою, то ймовірність надмірної ваги у дітей збільшується) та психологічний фактор («заїдання» депресії, тривоги, сильні емоції і навіть просто нудьга).

Наслідки надмірної ваги у дітей найрізноманітніші:

захворювання серцево-судинної системи (гіпертонія, інсульт, стенокардія, ішемія серця);

шлунково-кишкового тракту (запалення підшлункової залози, гастрит, печінкова недостатність тощо);

ендокринної системи (порушення роботи підшлункової залози, надниркових та щитовидної залоз);

опорно-рухового апарату (деформація кісток та суглобів);

психічні розлади (синдром нічного апное, порушення сну, психосоціальні розлади);

зниження чоловічої репродуктивної функції та жіноча безплідність у майбутньому.

Ризик неінфекційних захворювань зростає зі збільшенням маси тіла. Дитяче ожиріння збільшує ймовірність передчасної смерті та інвалідності у дорослому віці.

Принципи профілактики ожиріння у дітей та підлітків:

формування у дитини правильної харчової поведінки: оптимально їсти 4-5 разів на добу з перервами між їдою 3-4 години та розподілом калорійності, на перший сніданок - 25%, другий сніданок-15%, обід - 35%, полудень - 10%, вечеря – 15%, а також необхідно виключити додаткові «перекуси»;

раціон дитини повинен складатися з великої кількості овочів, фруктів, складних вуглеводів (каші, цільнозерновий хліб), нежирного м'яса, риби, нежирних кисломолочних продуктів;

дотримання раціонального рухового режиму: з найменшими можна робити гімнастику та відвідувати басейн, регулярно гуляти на свіжому повітрі, а коли дитина підросте – можна записати до спортивної секції; дотримання оптимального режиму дня та тривалості сну дитини. Наприклад, для дітей віком від 1 до 2 років тривалість сну становить 11 - 14 годин, включаючи денний сон; для дітей 3 - 5 років - 10 - 13 годин; з 6 - 13 років - 9 - 11 годин.

Найкраща профілактика ожиріння у дітей та підлітків – дотримання здорового способу життя усією родиною.

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

Проблема ожиріння стає з кожним роком все більш актуальною, причому не тільки у дорослих, а й серед дітей.

Ожиріння діагностується у будь-якому віці, але найчастіше розвивається у дітей у критичні періоди: від народження до трьох років; шкільна пора 5-7 років; підлітковий вік.

Існує 4 ступені ожиріння: I ступінь – маса тіла дитини перевищує вікову норму на 15-25%; II ступінь – маса тіла дитини перевищує вікову норму на 26–50%; ІІІ ступінь – маса тіла дитини перевищує вікову норму на 51–100%; IV ступінь – маса тіла понад вікову норму на 100%.

Основна причина ожиріння та надмірної ваги – енергетичний дисбаланс, при якому калорійність раціону перевищує енергетичні потреби організму. Появі даного дисбалансу сприяє ряд факторів: малорухливий спосіб життя, спадковий фактор (якщо члени сім'ї страждають зайвою вагою, то ймовірність надмірної ваги у дітей збільшується) та психологічний фактор («заїдання» депресії, тривоги, сильні емоції і навіть просто нудьга).

Наслідки надмірної ваги у дітей найрізноманітніші:

  • захворювання серцево-судинної системи (гіпертонія, інсульт, стенокардія, ішемія серця);
  • шлунково-кишкового тракту (запалення підшлункової залози, гастрит, печінкова недостатність тощо);
  • ендокринної системи (порушення роботи підшлункової залози, надниркових та щитовидної залоз);
  • опорно-рухового апарату (деформація кісток та суглобів);
  • психічні розлади (синдром нічного апное, порушення сну, психосоціальні розлади);
  • зниження чоловічої репродуктивної функції та жіноча безплідність у майбутньому.

Ризик неінфекційних захворювань зростає зі збільшенням маси тіла. Дитяче ожиріння збільшує ймовірність передчасної смерті та інвалідності у дорослому віці.

Принципи профілактики ожиріння у дітей та підлітків:

  • формування у дитини правильної харчової поведінки: оптимально їсти 4-5 разів на добу з перервами між їдою 3-4 години та розподілом калорійності, на перший сніданок - 25%, другий сніданок-15%, обід - 35%, полудень - 10%, вечеря – 15%, а також необхідно виключити додаткові «перекуси»;
  • раціон дитини повинен складатися з великої кількості овочів, фруктів, складних вуглеводів (каші, цільнозерновий хліб), нежирного м'яса, риби, нежирних кисломолочних продуктів;
  • дотримання раціонального рухового режиму: з найменшими можна робити гімнастику та відвідувати басейн, регулярно гуляти на свіжому повітрі, а коли дитина підросте – можна записати до спортивної секції; дотримання оптимального режиму дня та тривалості сну дитини. Наприклад, для дітей віком від 1 до 2 років тривалість сну становить 11 - 14 годин, включаючи денний сон; для дітей 3 - 5 років - 10 - 13 годин; з 6 - 13 років - 9 - 11 годин.

Найкраща профілактика ожиріння у дітей та підлітків – дотримання здорового способу життя усією родиною.

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

Кiлькiсть переглядiв: 829

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.